O czym marzy mama

O czym marzy każda świeżo upieczona mama? O chwili spokoju dla siebie! Trudno to podarować, ale można znaleźć na polskim rynku kilka praktycznych i designerskich rzeczy, które ułatwią młodej mamie opiekę nad maluszkiem. A i bobas na pewno się z nich ucieszy.

 1. Mata dla maluszka
  Zawsze i wszędzie potrzebna-zarówno w domu, jak i na wakacjach. Ciekawą propozycję miękkiej maty ma marka Mjukinuuki. Choć nazwa firmy brzmi z lekka azjatycko, firma jest w 100% polska i oferuje m.in. maty do leżenia i zabawy w kształcie… liści. Poza oryginalnym designem, mata wykonana jest z delikatnego muślinu, spełniającego wszelkie standardy bezpieczeństwa. Bez obaw można więc położyć na niej nawet kilkudniowego bobasa. Gdy dziecko wyrośnie z maty i zacznie mu brakować przestrzeni do zabawy na niej, może ona posłużyć jako dywanik do pokoju starszaka.

 2. Mobile Montessori
  Świetnym rozwiązaniem aktywizującym dziecko  (a dającym chwilę odpoczynku mamie) są mobile, skonstruowane zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori. Wspierają koncentrację uwagi, rozwijają percepcję i zmysł wzroku, a przy tym pięknie wyglądają. Przygotowane zostały z należytą starannością. Można je umieszczać zarówno nad łóżeczkiem czy koszem Mojżesza. Pracownia mobili Mobilove specjalizuje się właśnie w takich mobilach. I robią to naprawdę dobrze. Prezent marzenie!

  Mobile
  Fot. Mobilove

 3. Miękka gondola
  Brak windy? Brak podjazdu dla wózka? Każda mama zna te problemy. Na szczęście z pomocą przychodzi miękka gondola, dzięki której można bez problemu wnieść maluszka wszędzie. Jest lekka, wykonana w 100% w Polsce z certyfikowanych materiałów, które nie uczulają ani nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Miękka gondola Baby Muka przyda się wszędzie: zarówno na zwykłym spacerze, kiedy chcemy wstąpić ze śpiącym bobasem na kawę, a tam schody; jak i na wakacjach- wtedy miękka gondola może służyć jako łóżeczko turystyczne oraz jako nosidło na plażę. Bo przyznacie, że wózek na plaży to fatalne połączenie? Ma też podobne zastosowanie, co kosz Mojżesza, ale jej zalet jest znacznie więcej. Co więcej, miękka gondola Baby Muka ma różnorodną kolorystykę! Można wybierać aż z dziewięciu energetycznych wzorów, które rozświecą nawet bardzo pochmurny dzień. A i deszcz nie straszny, ponieważ pokrycie miękkiej gondoli Baby Muka jest wykonane z tkaniny wodoodpornej. Każda mama się na pewno ucieszy z takiego prezentu pod choinką. Jeśli ciężko się zdecydować na kolor, który odpowiadałby młodej mamie, można skorzystać z opcji zakupu voucheru, a wtedy obdarowana osoba ma aż 6 miesięcy na decyzję, który z dziewięciu wzorów najbardziej jej się podoba.

  Miękka Gondola
  Fot. Miękka Gondola BABY MUKA

 4. Karty do zdjęć
  Nasza pamięć jest tak ulotna, że warto uwieczniać piękne chwile na zdjęciach. Jednak nasz maluszek rośnie tak szybko, że oglądając tysiące zdjęć nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie: czy Kasia miała tu dwa czy trzy miesiące? Dobrym rozwiązaniem tego problemu są karty do zdjęć z cyfrą (lub napisem) dokumentującym dany moment na przykład od Madlenka Cards. Kładziemy taką kartę obok dziecka, pstrykamy zdjęcie i nie musimy się martwić, aby za kilka lat  pamiętać, w jakiej chwili ta fotografia została zrobiona.

 5. Poduszka do karmienia
  Początki karmienia piersią bywają trudne, a świetnym pomocnikiem w tym czasie jest poduszka do karmienia, dzięki której bez trudu można karmić w każdym miejscu. Poduszka Karmiuszka, która skradła nasze serce, wypełniona jest łuską prosa, jest więc bezpieczna dla maluszka i mamy. Kulisty kształt poduszki znakomicie dostosowuje się do ułożenia ciała, co daje duży komfort mamie i dziecku.

 6. Gryzaki
  Żeby przetrwać trudy ząbkowania, niezbędne są gryzaki. Ale nie byle jakie gryzaki – pamiętajmy, aby były z certyfikowanych, naturalnych materiałów. Takie są Gryzole -  wykonane z silikonu o smakowitych kształtach. Nie nasiąkają ani nie pęcznieją od śliny maluszka. Poza naturalną funkcją ukojenia swędzących i bolesnych dziąseł, Gryzole wspomagają motorykę dziecka.

  Gryzole
  Fot. Gryzole

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w wyborze tego naj prezentu dla świeżo upieczonej mamy i jej maleństwa. Może o czymś zapomnieliśmy? Pisz w komentarzu, jeśli masz inne pomysły!

Do 16 grudnia mamy dla Was 15% rabatu na Miękkie Gondole BABY MUKA na hasło: wyprawka, więc warto się pospieszyć z zakupami.